background

Yüz germe ameliyatı sonrası ağrı olur mu?

Yüz germe hastaları konsültasyon için geldiklerinde, çoğu zaman ameliyatın ardından ne kadar ağrı olacağı ve buna dayanabilecek mi diye endişe duyar. Yüz germe ameliyatı inanılmaz derecede acı verici bir işlem gibi görünse de, genellikle çoğu hasta gerçekte ne kadar az rahatsızlık hissettiklerine şaşırır. Yüz germe ameliyatı; vücudun hassas bir bölgesine odaklanır, ancak dikkatli ve nazik cerrahi ve ağrı için uygun ilaçlar ve tıbbi öneriler, beklenen ağrı miktarı ne olursa olsun onu kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Yüz germe ameliyatı sona erip uyanınca kişi kendini şaşkın, mide bulantılı ve sersemlemiş hissedebilir bu normaldir. Vücud yavaş yavaş anestezi etkisini atarken, vücutta biraz bulanık görme ve uyuşma veya karıncalanma yaşanması yaygındır. Diğer bulgular baş ağrısı, titreme, yorgunluk ve baş dönmesini içerebilir, ancak çoğu hasta da bu sorunlar yaşamaz. Sonunda, cerrahi tedavi alanında hafif bir ağrı hissedilir ve bu sırada rahatsızlığınızı gidermek için ağrı kesici ilaçlar size verilmeye başlanır.

Ameliyat sonrası ağrı için neler yapılabilir?

Ameliyattan sonraki ilk 48 saat içinde size yardım edecek birini planlayın. Banyoya giderken veya yemek hazırlarken yardıma ihtiyacınız olabilir. Başınızı her zaman dik tutun. Uyuyor olsanız bile, şişliği azaltmak için başınızı belli bir açıda yüksekte tutmanız önemlidir. Daha az şişme, daha az basınç ve daha az rahatsızlık ve ağrı anlamına gelir. Eve gelmeden önce ağrı kesicinizi hazırlayın. Çantanıza veya evde kolayca ulaşabileceğiniz güvenli bir yere koyun. Şişmeyi azaltmak için aşırıya kaçmadan soğuk kompres kullanın. Kendinizi şişkin ve rahatsız hissettiğiniz günlerde büyük bir rahatlama sağlayabilirler. Eğer ağrınızda ani bir artış yaşarsanız hemen hekiminizi arayın.

0 312 514 22 24