background

Estetik Yanak Ameliyatları

Estetik Yanak AmeliyatlarıEstetik Yanak Ameliyatları Ankara

Yanakta bulunan derin yağ dokusunun (bukkal yağ yastığı yada Bichat yağ yastığı) çıkarılması ile yapılır. Yanak estetiği yada Buşektomi ameliyatının amacı yanakları, özellikle elmacık kemiklerinin altını inceltmektir.

Bukkal yağ dokusu yüzün derin mimik kasları arasında bulunur. Bu yağ dokusu yüzün diğer bölgelerindeki derin yağ dokuları ile de devamlılık gösterebilir. Bukkal yağ yastığının büyüklüğü hastaya göre değişir ve her yanaktaki bukkal yağ yastığı farklı boyutlarda olabilir.

Bichectomy  özellikle yanakları çok belirgin olan ama elmacık kemikleri daha az göze çarpan kişiler için uygundur. Bukkal yağ yastığı (Bichectomy)  çıkarma ameliyatı genellikle ince, dar yüzlü insanlarda yapılmaz.

Bişektomi Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Bu operasyon lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Bukkal yağ çıkarma ameliyatında,  yanağın iç kısmında bir kesi yapılır ve yağ dokusu çıkarılır. Eriyen dikişlerle ağzın içindeki kesileri kapatılır. Bu dikişlerin alınmasına gerek yoktur. İz kalmaz. Sonuçta yanaklar daha ince, elmacık kemikleri daha belirgin olacaktır .

Bazen, bukal yağ yastığı bir yüz germe ameliyatı sırasında çıkarılabilir.

Bişektomi sonrası birkaç gün süre ile sıvı diyet önerilir ve aşırı sıcak yiyecekler ve içeceklerden kaçınmak gerekir.

0 312 514 22 24