background

Estetik Çene Ucu Ameliyatları

Ankara Estetik Çene Ucu Ameliyatları

Estetik çene ucu ameliyatları genellikle büyütme işlemini içerir ve zayıf bir çene görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur, yüz özelliklerine uyumlu bir denge sağlar ve yüz profilini geliştirir. Çene büyütme geçici ve kalıcı olabilir. Geçici olanlar dolgu ile yapılır ve 1-1.5 yıl hacimlerini korurlar. Kalıcı çene ucu büyütme estetiği kişinin kendi yağ dokusuyla yada dışarıdan implant konularak yapılır. Bunlardan hangisinin seçileceğine hekim ve hasta beraber karar verirler. Çene ucu asimetrileri yani çenenin bir tarafının diğerinden büyük olmasına sıklıkla rastlanabilir bunlarda yağ grefti ile simetri sağlanabilir.

Estetik çene ucu ameliyatları genellikle daha tatmin edici bir yüz oranlarına ulaşmak için rinoplasti ile birlikte yapılır. Estetik çene ucu ameliyatları, genel dengeli ve hoş bir görünüm elde etmede rinoplasti kadar önemlidir. Estetik çene ucu ameliyatları yüz estetiği ameliyatları ile de beraber yapılabilir. Estetik çene ucu ameliyatları, çenelerinin görünümünden ve yüz özelliklerinin genel dengesinden memnun olmayan hastalar için kalıcı, doğal görünümlü bir çözüm sağlar.

Estetik çene ucu ameliyatları nasıl yapılır?

Eğer çene protezi kullanılacaksa çene altındaki cilt kırışıklığında yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir. Protez, kemiğin yüzeyine yerleştirilir. Bazı cerrahlar ağız içerisinden bir kesi kullanırlar bu yaklaşım dışarıdan görünen bir kesiyi önler, ancak gereksiz yere implantı ağız içerisindeki bakterilere maruz bıraktığı düşünülmektedir.

Eğer yağ dokusu ile büyütme yapılacaksa kişinin kendi yağ dokusu genellikle karın bölgesinden alınır. Enjektörlerle cilt üzerinde bir kesi yapmaksızın çeşitli seviyelere, istenildiği kadar verilir. Bu yağ dokusu uygun şartlarda depolanıp gerekirse sonradan tekrar da verilebilir.

0 312 514 22 24