background

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

Göz kapaklarındaki deri fazlasından rahatsız olanlara göz kapağı estetiği yapılabilir. Sarkan deri kişiyi yaşlı ve yorgun gösterir. Bazen üst göz kapağındaki cilt fazlası görme alanını daraltacak kadar sarkabilir. Bu kişilere gözkapağı estetiği yapılabilir.

Üst ve alt gözkapaklarında yağ torbaları olanlara yapılabilir. Üst göz kapağında anatomik olarak 2 ayrı bölümde yağ bulunur. Bunlar kontrollü bir şekilde çıkarılabilir. Alt göz kapağında 3 ayrı bölümde yağ dokusu bulunur. Bunlarda çıkarılabildikleri gibi gözyaşı oluğu da denilen alt göz kapağı ile yanak arasındaki derinleşmiş çukura yayılabilir. Böylece alt göz kapağında gözyaşı çukuru derinleşenlere de estetik göz kapağı ameliyatı yapılabilir.

Bazen göz kapaklarının üst dış kenarlarında da sarkma olabilir. Bu kişilerde gözyaşı bezinin sarkması olabilir. Bu kişilerde estetik göz kapağı ameliyatından fayda görürler.

Kaş sarkıklığı olan kişilerde göz kapağı estetiği esnasında müdahalede bulunulabilir.

Göz kapağı estetiği  sağlıklı tüm bireylere yapılabilir. Ancak tedavi edilmemiş yüksek tansiyonu, şeker hastalığı olan bireylere, kan sulandırıcı kullananlara, yada kanama ile ilgili hastalığı olanlara, tedavi edilmemiş böbrek , karaciğer yada guatr hastalarına göz kapağı estetiği yapılması önerilmez.

0 312 514 22 24