background

Estetik Boyun Ameliyatları

Estetik Boyun Ameliyatları Ankara

Biz yaşlandıkça, boynumuz doğal olarak sarkmaya başlar ve yağ biriktirir. Yerçekimi, kilo dalgalanmaları ve güneşe maruz kalma gibi ek faktörler bu etkileri daha da kötüleştirebilir ve hatta bir kişinin özgüvenini azaltabilir. Estetik boyun ameliyatları , gevşek boyun kaslarını gerginleştiren ve sarkan cildi ortadan kaldırarak, çene çizgisinin dış hatlarını iyileştirirken hastalara daha genç bir boyun vermek için tasarlanmıştır. Bazı durumlarda, az miktarda sarkma varsa, yağ birikintilerini boyundan çıkarmak için sadece liposuction yapılabilir. Bununla birlikte, çok fazla deri varsa, en iyi sonuçları elde etmek için eksize edilmelidir.

Boyun estetiği ameliyatları genellikle sedasyon veya genel anestezi altında yapılır. İşlem, gereken ameliyatın derecesine bağlı olarak, bir ila birkaç saat arasında yapılır ve ayaktanda yapılabilir. Liposuction çene altından küçük izlerden girilerek yapılır. Çene altındaki yağlanma ve sarkmanın en kolay tedavisi liposuctiondır. Cildin esnekliği yerinde ve sadece yağ toparlanması varsa sonuç çok başarılıdır. Ancak yağ toplanması boyun kaslarının arkasında ve arasında devam ediyorsa liposuction yeterli olmaz çünkü orta hatta , derindedir ve görmeden alınması riskli olabilir ve bu yağlar ameliyatla görülerek çıkarılır. Gıdı altındaki yağlanmada liposuction sonrası cildinde kendini toplaması için cildi gerecek aletler ultrasonik liposuction ( VASER ) bazen de lazer lipoliz kullanılır. Ultrasonik liposuctionda ses dalgaları ile yağlar parçalanırken ciltte gerilir. Çene ile boynumuz arasındaki geçişin belirginliğinin artması için hafif olgularda liposuction yeterli olurken bazen çene kemiği belirginleşsin diye kemiğin üzerine yağ konulabilir. Boynumuzda bulunan yüzeysel kaslarda sarkabilir. Özellikle hemen cildimizin altında bulunan Plastizma kası orta hatta belirginleşen sarkan iki bant şeklinde bir deformite oluşturur. Fazlalaşmış Sarkmalarda ise ameliyatla her iki kasın kenarı birbirine dikilir ve askı yapılır.Boyun cildindeki kırışıklıklar hafif olgularda dolgu ile tedavi edilebilir. İleri derecede sarkmalarda cildin de çıkarılması gerekir. Bu işlem görünen bir iz olmasın diye kulak arkasından yapılır. Bir boyun germe, toplam yüz gençleşmesi veya boyun konturlarını daha da artırmak için bir yüz germe prosedürü ile birleştirilebilir.

Estetik Boyun germe ameliyatlarında iyileşme süreci nasıl olur?

Estetik Boyun germe prosedürü tamamlandıktan sonra hastalar biraz şişlik ve morarma yaşayabilir. Bu semptomlar yaklaşık birkaç gün içinde bitecek ve ağrı kesici ilaçlar rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Başı yüksek tutmak ve ilk birkaç gün için soğuk paketler uygulamak da güvenli ve hızlı bir iyileşme için gereklidir. Hastalar genellikle yaklaşık 1 hafta sonra işe geri döner, ancak yorucu aktivitelerden kaçınmalı ve dört ila altı hafta boyunca ağır egzersiz yapmamalıdırlar.

Estetik Boyun germe ameliyatlarında sonuçlar nasıl olur?

Hastalar genellikle boyun germe prosedürünün sonuçlarıyla çok memnun olurlar. Boyun daha çekici bir kontura sahip olacak ve yüzün geri kalanıyla daha iyi uyum sağlayacak. İyileştirmelerin uzun ömürlü olması beklenir ve hastalar genellikle boynunun daha genç ve çekici görünmesini bilerek güvende bir artış yaşarlar.

0 312 514 22 24